Demolice trvala několik hodin. Začala ve čtvrtek v 11 hodin. Zničeny při ní byly tři ze čtyř tunelů vybudovaných pod horou Mantap. První ústící do východního portálu, ve kterém Severní Korea provedla v roce 2006 první jaderný test, byl už nepoužitelný.

V tunelu od severního portálu se uskutečnilo všech zbylých pět testů včetně loňského nejsilnějšího, kdy v něm 3. září Severní Korea odpálila vodíkovou bombu. Zničeny byly i západní a jižní tunely vybudované jako záložní. Právě to se považovalo za klíčové, protože pak už nešlo střelnici okamžitě použít.

Nálože byly v tunelech na několika místech, aby byly závaly rozsáhlé a tunely se nedaly znovu použít. Použita byla nejšetrnější metoda, kdy se nálože umístily od skalního podloží. To omezuje na minimum otřesy.

Důvodem byly spekulace o stabilitě celé hory Mantap, pod kterou se testy prováděly. Čínští odborníci uváděli, že by mohla trpět „únavovým syndromem“. Po posledním jaderném pokusu se na několika místech hora sesula a podle čínských seismologů se začala vyhaslá sopka propadat, což vyvolávalo obavy z možného úniku radioaktivity.