Thajské úřady začaly po 49letém Zdeňkovi Pfeiferovi pátrat po upozornění Interpolu. Pfeifer je několik měsíců na seznamu hledaných osob Policie ČR. Policie v Ústeckém kraji loni v září informovala, že navrhla Pfeifera obžalovat.

Podle zástupce mluvčího thajské policie pobýval Pfeifer na Pchúketu na turistické vízum, které mu vypršelo v roce 2015. Ve středu by měl předstoupit před soud, kde bude obviněn z překročení povolené délky pobytu na vízum, což umožní jeho deportaci.

Stýkal se s desítkami lidí

Pfeifer se podle české policie dozvěděl o své HIV pozitivitě v roce 2013, přesto nikoho ze svých sexuálních partnerů neinformoval. Během vyšetřování policisté zjistili, že měl styk s minimálně 23 muži. Hledal je většinou na seznamkách a neváhal za nimi jezdit po celé republice.

Policisté zjistili i 53 sexuálních kontaktů z doby, než Pfeifer zjistil svoje onemocnění. Během vyšetřování vyslechli víc než 1000 lidí z celého Česka, řada z nich se přihlásila na základě výzvy v médiích. Přesto jsou policisté přesvědčeni o tom, že obětí bylo mnohem více.