Žaloba tento fakt nepoužila, protože o něm nevěděla. Pistorius sice volal ze svého telefonu, ale vyšetřovatelům se to nepodařilo zjistit.

Mobil, ze kterého volal, zmizel z místa činu, a když ho policie po dvou týdnech dostala zpět, historie hovorů byla vymazána stejně jako záznam komunikační aplikace WhatsApp. Až po roce se zjistilo, že byl mobil synchronizován s počítačem.

Číslo se navíc skrývalo za pseudonymem Babyshoes a Edkinsová je registrovala na jméno svého otce. V JAR je nutné každé číslo registrovat na jméno uživatele.

Hovor trval devět minut, ale není známo, o čem spolu mluvili. Edkinsová uváděla, že i po rozchodu zůstali přáteli. Spolu chodili pět let.

Zveřejnění rozhovoru vrhá další stín na jihoafrickou policii, která v případu podávala chabé výkony. Žaloba se o faktu dozvěděla až v závěru procesu a už s ním nepracovala, protože se obávala, že by ho soudkyně nepřijala.

Pistorius byl 12. září uznán vinným ze zabití a o den později poslán na 15 let do vězení, tento trest ale může být snížen nebo změněn ve veřejně prospěšné práce.