Celková bilance však zřejmě bude mnohem horší, protože 256 pasažérů, převážně středoškolských studentů a studentek, se stále pohřešuje.

Pozůstalí se dostali do střetu s policisty, zlobili se na to, že záchranné práce probíhají pomalu a nekoordinovaně. Stovky jich přebývají na gymnázium na ostrově Čedžu, u jehož břehů se trajekt potopil.

Antonín Molčík a Hana Talpová s cenou za dabing v roce 2013

Záchranáři z potopeného trajektu vytahují těla obětí

FOTO: Issei Kato, Reuters

Šarvátky propukly ve chvíli, kdy se část rodin rozhodla, že z ostrova odejde na protestní pochod do Soulu. „Přineste mi tělo, ať mohu obejmout své dítě,” křičela podle BBC jedna z žen.

Další muž řekl, že úřady jim nedávají žádné informace, jen se vymlouvají a odkazují na jiný úřad.

Policie už v pátek zatkla kapitána trajektu, je obviněn z nedbalosti a opuštění lidí v nebezpečí a porušení námořních zákonů. Kapitán se nechal zachránit mezi prvními.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Video dokazuje, že kapitán trajektu byl mezi prvními zachráněnými. Zdroj: Reuters

Zatčen byl i kormidelník a pětadvacetiletá důstojnice, která, ač místní vody neznala, stála ve chvíli nehody u kormidla. V místě jsou přitom velmi silné proudy, a řízení tak vyžaduje mnoho pozornosti.

Nalezených obětí nehody je nyní 49 a zachráněných pasažérů 174. Stovky záchranářů už několikátý den v nepříznivém počasí neúspěšně pátrají po dalších cestujících, ale naděje, že by mohli ve vraku či na moři tak dlouho přežít, je mizivá.