Dixon uvedl, že zabitá Reeva Steenkampová stála bokem ke dveřím a všechny čtyři kulky ji zasáhly, když padala na zem. Podle něj šlo o rychlopalbu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Balistický expert policie Christiaan Mangena v úvodní části procesu uvedl, že je přesvědčen, že když Steenkampovou zasáhla první kulka do boku, stála čelem k zavřeným dveřím, spadla na poličku u mísy a pak ji zasáhly tři další kulky. Další ji měla minout. [celá zpráva]

Oscar Pistorius u soudu

Oscar Pistorius u soudu

FOTO: ČTK/AP

Žaloba tvrdila, že v pauze mezi prvním zásahem a dalšími měla možnost křičet. Podle prokurátora Gerrieho Nela to svědčí o tom, že ji Pistorius zavraždil úkladně, přestože ten se hájí, že střílel na zloděje. Pokud by Steenkampová křičela, musel by ji slyšet.

Video

Pistorius v návalu emocí nemohl při výslechu chvílemi mluvit. Zdroj: Reuters

V úterý Nel uvedl, že v pokoji, kde Pistorius spal, byla až na pár led světel u sterea tma, takže skutečně nemohl vidět, zda vedle něj přítelkyně leží, když šel na WC, z něhož byl slyšet podezřelý šramot.

Prokurátor Gerrie Nel při křížovém výslechu Pistoria

Prokurátor Gerrie Nel při křížovém výslechu Pistoria

FOTO: Reuters

Prokurátor také zpochybňoval Dixonovu kvalifikaci v tom smyslu, že sice pracoval v policejní laboratoři v Pretorii 18 let jako šéf oddělení analýz materiálu, ale je geologem, a nikoli balistickým expertem.