Podle Mangeny prokázaly rozbory, že atlet na nohou protézy neměl, když střílel. To také prohlašuje Pistorius. Pro obhajobu je tato skutečnost důležitá, protože to přidává váhu Pistoriově tvrzení, že vraždu přítelkyně neplánoval, jak tvrdí obžaloba. Atlet uvádí, že střílel po domnělém zloději v domě.

Mangena také u soudu řekl, že není schopen přesně stanovit, jak daleko od dveří Pistorius střílel, bylo to však ze vzdálenosti 60 centimetrů až tří metrů. To také souzní s Pistoriovou výpovědí, podle níž střílel směrem k toaletě od vstupu do koupelny.

Podle Mangeny Steenkampová v místnosti stála, když ji do pravého boku zasáhla první ze čtyř vypálených střel. Nato spadla nazad a kryla si hlavu rukama. Byla však zasažena ještě do ruky a do hlavy.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: U soudu s Pistoriem se promítaly záběry z jeho bytu těsně po vraždě

Mangena však v rozporu s Pistoriovým tvrzením uvedl, že mezi prvním a druhým výstřelem, který Steenkampovou minul, byla pauza. To koresponduje s výpovědí Pistoriovy sousedky, jež vypověděla, že v osudnou noc slyšela nejprve výstřel a po chvíli další tři.

Soud bude pokračovat příští týden. Pistoriovi hrozí až doživotní vězení.