"Nic se nenašlo," řekl pod podmínkou zachování anonymity americkému listu Los Angeles Times zdroj zapojený do vyšetřování.

Malajsijské úřady se podle něj snažily zjistit, zda pilot Zaharie Ahmad Shah mohl na svém domácím letovém simulátoru trénovat to, jak vypnout jednotlivá letová zařízení před letem, při němž letadlo zmizelo po startu 8. března. A zkoumalo se také, zda trénoval letové vzorce na trasách odkloněných od Pekingu. Nic takového ale vyšetřovatelé neobjevili.

Vymazaná data

Úřady však ve středu oznámily, že data v letovém simulátoru nedávno někdo vymazal.

Vyšetřovalům se podle zasvěcených zdrojů nepodařilo najít nic znepokojivého ani v životě druhého pilota; ten se navíc měl ženit.

Video

Expirované video

Pátrání po ztraceném boeingu pokračuje. Zdroj: Reuters

 

Otazníky zůstávají stejné

Tyto informace oslabují teorie o zapojení pilotů do teroristického činu, ale i úvahy o psychických potížích a možné sebevraždě.

Pilotní kabina Boeingu 777-200. Ilustrační foto

Pilotní kabina Boeingu 777-200. Ilustrační foto

FOTO: Nick Gleis Photography - www.BizJetPhotos.com/Handout, Reuters

Američtí činitelé zapojení do vyšetřování se nyní soustředí na scénáře možného únosu nebo jiného druhu sabotáže, včetně toho, zda někdo přeprogramoval část počítačových systémů letadla, aby ho odklonil na jinou trasu.

Stále je možné, že někdo vstoupil do kokpitu a odklonil let jiným směrem," řekl zdroj. "Anebo bylo odklonění naprogramováno předem." Třetí teorií zůstává, že jeden z pilotů z dosud neznámých důvodů změnil směr letu na vlastní pěst. [celá zpráva]

Video

Rodina kapitána ztraceného letadla o něm zveřejnila video s pohledem do jeho soukromí.