"Rakve jsou zapečetěné v Káhiře a čekají na převoz. Ten se očekává v následujících dnech," sdělila mluvčí Černínského paláce krátce před 17.00 SELČ.

Rakve byly pro převoz do ČR zapečetěny již v úterý. Všech úkonů se účastnila i česká konzulka v Egyptě, která se do Káhiry vrátila z Hurghady, kde byla zase k dispozici zbývajícímu členu české rodiny. Muž tam stále zůstává a je k dispozici egyptské policii při vyšetřování. Obviněný z ničeho není.

"Ohledně tohoto českého občana nenastal žádný nový posun," uvedla Grohová.

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Yahoo Maps

Místní úřady muži již vrátily cestovní pas, zemi však zatím opustit nesmí, protože je prý jedinou osobou bezprostředně spojovanou s případem a egyptská policie ho potřebuje k dalšímu vyšetřování. Otec rodiny v úterý večer v televizi Nova popřel, že by měl podíl na smrti své manželky a dcery.

České turistky - podle České televize 36letá žena a její osmiletá dcera - zemřely v hotelovém pokoji minulý týden v noci na úterý. Muž, který manželku a dceru nalezl mrtvé, prohlásil, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy. Nejdříve se spekulovalo o otravě z jídla, ředitel nemocnice v Hurghadě ale později Českému rozhlasu řekl, že na žaludky žen musel působit silný jed, který nejspíš požily v nápoji.

Deník Blesk uvedl s odvoláním na nejmenovaný zdroj, že obě Češky měly být pojištěny na vysoké částky hned u dvou pojišťoven. Pokud by se jim stal úraz či by zemřely, má být vyplaceno takzvané oprávněné osobě plnění v řádech několika miliónů korun.

Oprávněnou osobou je přitom právě otec, respektive manžel zesnulých. Pokud by se ovšem prokázala jeho vina na smrti obou žen, žádné peníze by nedostal, napsal Blesk.