Armádní velitelé nařídili dělníkům, kteří na místě odklízejí ruiny ilegálně postavené budovy, aby v práci ustali, zatímco se snažili přeživší vytáhnout. Jeden z vojáků podle AP narazil v troskách na ženu, která pohnula rukou. O 40 minut později byla žena za radostného pokřiku davu vytažena a na nosítkách přepravena do sanitky a vojenské nemocnice.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Ženu, která přežila 17 dnů pod troskami zřícené budovy, převezli do nemocnice

Podle stanice BBC nemá žena vážná zranění a během akce se záchranáři mluvila. Představila se jako Rešmi. "Byla v díře mezi nosníkem a jedním sloupem. Asi měla zásoby vody nebo možná pila vodu, kterou jsme vstřikovali do budovy," citovala ČTK velitele hasičů Ahmeda Aliho.

Bangladéští pracovníci odklízejí trosky zřícené budovy.

Bangladéští pracovníci odklízejí trosky zřícené budovy.

FOTO: ČTK/AP

Záchranné práce pokračují.

„Snažíme se prodrat k podlaze přízemí. Je to obtížné. Nacházíme stále další těla,“ popsal záchranné práce brigádní generál Muhammad Alam Shikder. Doplnil, že těla jsou už v pokročilém stadiu rozkladu a jejich identifikace je těžká.

Největší průmyslová nehoda v dějinách země si vyžádala přes tisíc mrtvých. Více než 2500 lidí se podařilo zachránit. V budově se nacházely hlavně šicí dílny, kterých bylo celkem pět. Tisíce dělníků šily oděvy pro renomované západní firmy včetně Benettonu.

Pracovníci na místě odstranili teprve polovinu ze zhruba 7000 tun trosek stavby.