Podle zdrojů NATO se útok odehrál na jihu Afghánistánu. Žádné další podrobnosti ani národnost zabitých vojáků zveřejněny nebyly. Při útocích "zevnitř", kdy proti koaličním silám obrátili zbraň příslušníci afghánských bezpečnostních sil, bylo už v letošním roce zabito nejméně 51 zahraničních vojáků, většinou Američanů.

V noci na sobotu zemřeli dva američtí vojáci při útoku na základnu Bastion v provincii Hílmand. Slouží na ní také britský princ Harry, který nebyl touto akcí nijak ohrožen. V neděli NATO oznámilo, že při tomto útoku bylo zničeno mnoho techniky. Hodně poničeno je šest amerických bojových letadel, šest hangárů a tři stanice na dočerpávání paliva.

K této akci se přihlásil Taliban a označil ji za svůj příspěvek k protestům proti kontroverznímu filmu Nevinnost muslimů, který tento týden vyvolal nepokoje v muslimském světě. Taliban přitom předtím hrozil, že udělá vše proto, aby Harryho buď zabil nebo zajal. Princ dorazil do Afghánistánu v srpnu a zůstat má čtyři měsíce. Ministerstvo obrany po sobotním útoku oznámilo, že Harryho vyslání nehodlá zkrátit.