„Rychle padal a na zem dopadl v plné rychlosti,“ popsala pro server Fairfax svědkyně. Další lidé popsali, že parašutista se udeřil o zem opakovaně, než zůstal bezvládně ležet.

„Aktivoval padák ve výšce 4 000 stop (asi 1 220 metrů - pozn. red.) a chvíli s ním letěl, ale měl problémy s navigací a kontrolou. Rozhodl se, že se hlavního padáku zbaví a otevře rezervní, ale z důvodů, které neznáme, dopadl tvrdě na zem,“ uvedl majitel společnosti zajišťující seskoky Stuart Bean.

Policie upřesnila, že rezervní padák se parašutistovi nepodařilo otevřít včas. Padák se otevřel teprve ve výšce 230 metrů a pád stačil zmírnit jen trochu. Svědkové uvedli, že se jednalo o zkušeného parašutistu, který měl za sebou přes tisíc seskoků.

Událost se stala během festivalu v oblasti Motueka na novozélandském Jižním ostrově. Parašutista utrpěl mnohačetná zranění. Po seskoku byl sice při vědomí, ale měl několik zlomenin, vnitřních zranění v oblasti hrudníku a břicha a poraněnou i páteř. Lékaři však uvedli, že je mimo ohrožení života.