Policie uvedla, že výbuch nastal kolem druhé hodiny v noci ve státním skladišti na východním předměstí Rangúnu a následný požár se rychle rozšířil na okolní domy a průmyslové budovy. Podle zdravotníků jsou mezi mrtvými nejméně tři hasiči a tři desítky dalších mezi zraněnými.

První informace hovořily až o 50 mrtvých, ale do ranních hodin SEČ policie potvrdila, že našla těla 12 mrtvých mužů a pěti žen. Policisté ale připustili, že bilance může stoupnout.

Záchranáři měli plné ruce práce.

Záchranáři měli plné ruce práce.

FOTO: ČTK/AP

Příčinu výbuchu policie vyšetřuje a nic bližšího o ní zatím nemohla sdělit. Svědkové Reuters řekli, že slyšeli nejprve jednu velkou explozi a po ní několik menších. Podle některých vypukl požár ve skladišti chemických látek; způsobil explozi, která spustila několik menších výbuchů.

Na místě zasahovaly hasičské jednotky z celého Rangúnu. Oheň se podle kusých informací rozšířil i na blízké loděnice a továrny. Televizní záběry ukázaly záchranáře vynášející zraněné a mrtvé na nosítkách uprostřed noci ze značně poškozených budov.

Barmští hasiči kontrolují doutnající trosky

Barmští hasiči kontrolují doutnající trosky

FOTO: ČTK/AP

Místní nemocnice je zaplavena zraněnými, kterých zatím dorazilo 108, řekla agentuře AP jedna ze sester, která si nepřála být jmenována. Tento počet ale zatím není konečný, dodala.

Mnoho z mrtvých a zraněných zasáhly létající trosky z rozdrcených zdí a nosníků, které po explozích padaly na ulice. Po výbuchu se podle AP zřítil i jeden buddhistický klášter stojící v blízkosti skladiště. Okolním domům tlaková vlna vytloukla okna.

Hasiči dohašují trosky.

Z trosek stále stoupá kouř.

FOTO: ČTK/AP