Požár propukl ve čtvrtek kolem šesté večer. Rychle se rozšířil na celou čtvrť. Kromě značných škod na majetku si vyžádal život osmileté dívky, která se snažila utéci, zakopla a způsobila si úraz na hlavě. Druhou obětí je žena, která se před plameny snažila uniknout skokem do vody, uvedl velitel hasičů z Navotas José Zaldy Bajado. Její tělo bylo objeveno v manilské zátoce. Nadále je pohřešován desetiletý chlapec.

Bajado také uvedl příčinu požáru. Vznikl v domě Rufa Lagarase, který přenášel benzín v plastovém kanystru kolem kamínek, který vedle nich postavil. Benzín pak začal hořet. Lagaras utrpěl vážné popáleniny a skončil v nemocnici.

Požár se rychle šířil, protože přístřeší a domky, z nichž některé jsou nad vodou, jsou postaveny z lehkých, snadno hořlavých materiálů. Navíc mnozí obyvatelé se živí rybolovem a doma mají benzín pro své čluny.

Filipínec plave se svým prasetem mezi troskami čtvrtě Navotas.

Filipínec plave se svým prasetem mezi troskami čtvrtě Navotas.

FOTO: Cheryl Ravelo, Reuters

Podle Bajada přišlo o střechu nad hlavou 1500 rodin, ČTK uvedla 4000 lidí. Tito lidé jsou nouzově ubytování v místní střední škole a sportovním centru.