Americké velvyslanectví zaslalo Američanům žijícím v Indonésii e-mailový vzkaz s výrokem baliského guvernéra: "Existují náznaky příprav atentátu na Bali na dnešní noc." Guvernér neposkytl detaily o přípravách, ale vyzval občany k opatrnosti.

Šéf tiskového oddělení guvernérova úřadu Putu Suardika ale tvrdí, že guvernér nic takového neřekl. "Ani nic podobného nenapsal. Nikdy nevydáváme varování, a to ani ústně, ani písemně. Samozřejmě, že my tady na Bali, kde se odehrály dva velké atentáty, musíme zůstat v pohotovosti," řekl Suardika.

Policejní mluvčí prohlásil, že policie o žádném podobném varování neví, ale že se trvale snaží dodržovat co nejpřísnější bezpečnostní opatření. "Na Bali je zatím klid a bezpečí. Nás nezajímá, zda existuje nějaká hrozba, nebo ne. Bezpečnostní opatření pro Nový rok jsou co nejpřísnější," řekl mluvčí.

Místa, kde se v Indonésii zdržují západní cizinci, byla terčem teroristů před půlrokem. Při atentátech na jakartské luxusní hotely Marriott a Ritz-Carlton tehdy zahynulo devět lidí.

V říjnu 2002 zabili teroristé na Bali 202 lidí, především turistů z Austrálie, Británie, Francie, Německa, Nového Zélandu a Švédska. K akci se později přihlásila teroristická síť al-Kajda. O tři roky později sebevražední atentátníci na Bali zavraždili 22 lidí.