Podle britského deníku The Guardian se mezi republikány ve Washingtonu ozval názor, že by Clintonová měla do Afriky jezdit častěji, aby se rychleji zdiskreditovala.

Ministryně na setkání s aktivisty v nigerijském hlavním městě Abudža řekla, že se při posledních místních volbách objevily potíže a dodala, že problémy ovšem měly i Spojené státy. Připomněla přepočítávání hlasů na Floridě při prezidentské volbě v roce 2000, přičemž zmínila i jméno Jeba Bushe, bratra budoucího prezidenta, jenž byl tehdy floridským guvernérem.

„Nedostatek průhlednosti a odpovědnosti narušilo legitimitu vlády a přispělo k vzestupu skupin, které přijaly násilí...,“ řekla Clintonová na adresu nigerijských úřadů a pokračovala v paralele: „(Také) naše demokracie se stále vyvíjí. Víte, že jsme měli problémy při některých prezidentských volbách. Možná si vzpomínáte na výsledek prezidentské volby v roce 2000, který závisel na jediném státě, kde byl guvernérem bratr jednoho z kandidátů.“

Podle demokratů bylo vítězství ve volbách v roce 2000 po přepočítání hlasů na Floridě neoprávněně přiřknuto Bushovi na úkor jejich kandidáta Ala Gorea.

Program jedenáctidenního turné Clintonové zahrnuje 11 afrických států. Kromě Nigérie a Konga navštívila Keňu, JAR a Angolu. Ve čtvrtek zavítá do Libérie a svou cestu ukončí na Kapverdách.