Třiadvacetiletý muž znásilňoval i dívčinu starší, nyní čtrnáctiletou sestru, která je navíc postižená. Muž se k činlům přiznal a hrozí mu 15 let vězení.

Těhotenství dívky, která byla už v 15. týdnu, lékaři zjistili před několika dny. Dívku, která si stěžovala na bolesti, přivedla do nemocnice v metropoli státu Pernambuco Recife její matka, jež ale o celém pozadí neměla tušení. "Těhotenství znamenalo velké riziko a pro dívku bylo nebezpečné," zdůraznil lékař Sérgio Cabral, který operační zákrok provedl 

Rodiny vyloučili z církve

Arcibiskup z Recife matku i všechny členy lékařského týmu, kteří se na zákroku podíleli, vyobcoval z katolické církve. Hrozí i tím, že matku dívky bude žalovat pro vržadu.

V Brazílii je dobrovolný potrat zakázaný, výjimku tvoří těhotenství v důsledku znásilnění nebo ohrožení života matky. "Stav dívky odpovídal oběma případům a my jako lékaři nemůžeme dovolit, aby byl ohrožen život devítiletého dítěte, jehož orgány ještě nejsou zcela vyvinuté," upozornil Cabral.

I přes zákaz ročně podstoupí v Brazílii ilegální potrat na milión žen. Z nich tisíce tento zákrok nepřežijí.  Lékaře podpořily i nevládní organizace na ochranu žen. V současnosti i brazilské ministerstvo zdravotnictví usiluje o legalizaci potratů, ale naráží na negativní postoj katolické církve. Brazílie je největší katolickou zemí na světě.