"Přijeli jsme s manželkou do Londýna, abychom zde zůstali," prohlásil Šinavatra. "Pokud budu mít štěstí, jednoho dne se vrátím a zemřu na thajské půdě, jako každý Thajec," dodal.

Někdejší premiér přiletěl do Londýna z Pekingu, kde se zúčastnil slavnostního zahájení olympijských her. V pondělí se měl objevit u nejvyššího soudu. Když tak neučinil, soud na něj i jeho ženu, nepravomocně odsouzenou k tříletému vězení, vydal zatykač.

Bývalý thajský premiér, který byl po vlně protivládních demonstrací svržen vojenským pučem v roce 2006, obvinění, jimž ve své zemi čelí, odmítá. "Moji političtí protivníci chtějí vyřídit mě i mou rodinu. Nezajímá je vláda zákona nebo proces odpovídající mezinárodním standardům," řekl.

Devětapadesátiletý Šinavatra čelí obvinění, že zvýhodnil svou manželku při prodeji státního pozemku v centru Bangkoku. Thajské protikorupční zákony přitom zakazují politikům i jejich rodinným příslušníkům obchodovat se státem. Obžaloba Šinavatru dále obviňuje ze zneužívání výtěžků ze státní loterie, kterou jeho vláda organizovala v letech 2003 - 2006.
Manželka bývalého premiéra byla v červenci odsouzena za daňový únik ve výši 546 miliónů bátů (248,5 miliónu korun), proti rozsudku se ale odvolala. Trest si vysloužil i její nevlastní bratr a sekretářka.