"Ozvala se detonace, ochladilo se a kabinou létaly předměty," popsala události z paluby letadla pasažérka Marie Tomčová. "Poklesl tlak, ze schránek vypadly kyslíkové přístroje," dodala.

Situace podle Tomčové připomínala scénu padajících letadel z katastrofického filmu. Z části letounu, kde byly děti, se ozýval pláč. "Ale hlavně, že jsme to přežili a neutrpěli jsme žádné fyzické zranění," řekla.

Pasažéři Boeingu 747 letícího na lince Londýn-Melbourne uslyšeli asi hodinu po startu v Hongkongu, kde měl stroj mezipřistání, silnou ránu ve spodní části stroje. V trupu letounu u pravého křídla se objevila díra o průměru tři metry. Pilot poté se strojem z výšky 8840 metrů rychle klesl a nouzově přistál v Manile. Letecká společnost uvedla, že nikdo z 364 cestujících a 19 členů posádky nebyl zraněn.

Vrchní vyšetřovatel australského úřadu pro dopravu a bezpečnost Neville Blyth v neděli prohlásil, že testy, při nichž se zjišťuje přítomnost zbytků výbušniny, ukázaly, že v letadle žádná nebyla. Nic nezjistili ani speciálně vycvičení filipínští policejní psi, kteří prošli celým letadlem.

Z paluby ale zmizela kyslíková nádrž, která je součástí vybavení pro cestující a posádku pro případ nouze. Ta mohla vybuchnout, prorazit plášť trupu a vypadnout.