Hlavní obsah
Vladimir Žirinovskij na snímku z roku 2016 Foto: Profimedia.cz

Žirinovskij chce zakázat komunisty, položí-li věnec u mauzolea

Známý ruský politický bouřlivák Vladimir Žirinovskij chce nechat pozavírat ruské komunisty a zakázat jejich stranu, pokud bez ohledu na preventivní opatření proti koronaviru letos opět půjdou položit věnce k mauzoleu Vladimira Iljiče Lenina na Rudém náměstí. Informovala o tom agentura TASS.

Vladimir Žirinovskij na snímku z roku 2016 Foto: Profimedia.cz
Žirinovskij chce zakázat komunisty, položí-li věnec u mauzolea

Památku organizátora bolševické revoluce v roce 1917 s konspirativní přezdívkou Lenin ruští komunisté uvedeným způsobem uctívají každý rok v den jeho narozenin, tedy 22. dubna. Letos jde přitom o výročí významnější než obvykle, bude tomu totiž 150 let, co se v rodině Uljanovových budoucí revoluční vůdce narodil.

„My všichni musíme být v izolaci. Ale jestli se komunisti odmítnou obecným pravidlům podřídit a půjdou k mauzoleu..., pak navrhuji celou jejich delegaci uvěznit a Komunistickou stranu Ruské federace v konečném důsledku rozpustit a zakázat,“ citovala agentura TASS z prohlášení Žirinovského, které zveřejnila tisková služba jeho nacionalistické Liberálnědemokratické strany Ruska.

Místopředseda ústředního výboru komunistické strany Jurij Afonin nad výrokem Žirinovského mávl rukou. Šéfa liberálních demokratů označil za antisovětského politika se známým negativním postojem k Leninovi, Stalinovi a celé „sovětské epoše“, kterého prý není třeba komentovat.

Nicméně ujistil, že položení věnců u mauzolea se zúčastní komunističtí poslanci při respektování všech pravidel, jako je dodržování rozestupů a dalších bezpečnostních opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků