Hlavní obsah
Vila v maďarském městě Agárd, v níž rodina žila. Foto: MTI

Zámožná rodina nechala svého syna vyhladovět k smrti

Obyvatelé maďarského města Agárd jsou v šoku. Zámožní podnikatelé nechali svého 1,5letého syna Szabolcse vyhladovět k smrti. Záchranáři, kteří přijeli na místo, zděšeně konstatovali, že chlapec vážil pouze čtyři a půl kilogramu. Dítěti už nedokázali pomoct.

Vila v maďarském městě Agárd, v níž rodina žila. Foto: MTI
Zámožná rodina nechala svého syna vyhladovět k smrti

Soud ve městě Székesfehérvár umístil v pátek oba rodiče do vazby. Oběma hrozí až doživotní trest.

Jak uvedl deník Blikk, nešlo o chudou rodinu. Rodiče i dědeček, který s nimi žije, jsou podnikatelé a ve městě vlastní luxusní vilu, kterou místní nazývají pevnost.

Rodina se s nikým nekontaktovala a žila zcela izolovaně. „Ani jsem nevěděla, že mají dítě. Nikdy jsem je neviděla na procházce s kočárkem,“ uvedla jedna ze sousedek.

Místní lékař potvrdil, že když se o dítě zajímal, rodina mu předložila potvrzení od budapešťského lékaře, že Szabolcs absolvoval všechna povinná očkování a je v pořádku.

Maďarští policisté odvádějí od soudu matku chlapce, který zemřel hlady

V maďarských médiích se objevila informace, že rodiče dítěti dávali mateřské mléko, později věřili, že dítě bude vyživováno pouze světlem.

Policie zahájila ve věci vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků