Hlavní obsah
Airbus A380 Foto: Profimedia.cz

Výpadek radarového systému ochromil leteckou dopravu nad Německem

Výpadek radarového systému ochromil v pátek leteckou dopravu nad Německem. Problémy byly v Bavorsku či Sasku. V Mnichově bylo podle agentury DPA zrušeno přes 100 letů. Technické potíže v řízení letového provozu nad Německem se odrazily i na zpoždění několika spojů směřujících do České republiky.

Airbus A380 Foto: Profimedia.cz
Výpadek radarového systému ochromil leteckou dopravu nad Německem

Mnichovské letiště, které je druhé největší v Německu, odpoledne na dvě hodiny takřka utichlo. Stroje nesměly startovat ani přistávat a byly odkláněny jinam. Dotklo se to tisícovek turistů i byznysmenů. Mnoho letů bylo zpožděno. Situace se postupně začala normalizovat až pozdě odpoledne.

Částečně uzavřen byl vzdušný prostor nad Bavorskem, Saskem a Saskem-Anhaltskem.

Potíže se dotkly i mezinárodních letů. "Žádný let sice zrušen nebyl, ale například na lince mezi Mnichovem a Prahou dosáhla doba zpoždění jednotlivých letů až čtyř hodin," řekla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Letadlo Lufthansy, které původně mělo na ruzyňském letišti dosednout v 16:40, podle informací na stránkách pražského letiště přistálo deset minut před osmou. Podobně zpožděný přílet měl údajně i následující spoj s pravidelným příletem 20:15. Ostatní linky směřující přes Německo byly podle Krejčí zpožděny o desítky minut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků