Hlavní obsah
Vlny na Baltském moři. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vlny na Baltu strhly tři sourozence, zachránili jen nejstaršího

Vlny na polském pobřeží Baltu v úterý strhly do moře tři sourozence, zachránit se podařilo jen toho nejstaršího, čtrnáctiletého chlapce. Pátrání po jedenáctileté dívce a třináctiletém chlapci bylo bezvýsledné a kvůli špatnému počasí je pak museli záchranáři přerušit, uvedla televize TVN 24.

Vlny na Baltském moři. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vlny na Baltu strhly tři sourozence, zachránili jen nejstaršího

Tragédie se stala u letoviska Darlowo, podle policejní mluvčí to bylo ve chvíli, kdy vlny u pláže byly velmi vysoké a platil zákaz koupání. Matka dětí se odebrala na toaletu s nejmladším, dvouletým dítětem, zatímco trojice sourozenců patrně využila příležitosti, aby se vykoupala. Když se matka na pláž vrátila, děti nikde neviděla, a tak spustila poplach.

Policisté potom našli čtrnáctiletého chlapce na betonovém vlnolamu, kam ho nejspíše vyvrhly vlny. Pustili se do jeho oživování, než jej vrtulník letecké záchranné služby přepravil do nemocnice.

Marné pátrání po zbývající dvojici sourozenců trvalo několik hodin, a to za účasti záchranářů, hasičů, policistů a zdravotníků, než jej znemožnily příliš vysoké vlny. Ty zabránily i nasazení potápěčů.

Polský Balt bývá zrádný kvůli kombinaci vysokých vln a silných proudů, schopných v mžiku vtáhnout do hlubin či na širé moře člověka, kterému se ještě před chvílí zdálo, že se mu nemůže nic stát, protože má vodu jen po kolena.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků