Hlavní obsah
 

Velitele ukrajinské rozvědky zavraždili při bombovém atentátu

Velitel speciálních sil ukrajinské vojenské rozvědky Maksym Šapoval byl v úterý ráno v Kyjevě zavražděn při výbuchu bomby nastražené v jeho služebním mercedesu. Oznámil to list Ukrajinska pravda s odvoláním na ministerstvo obrany.

 
Velitele ukrajinské rozvědky zavraždili při bombovém atentátu

Atentát je podle ministerstva vnitra vyšetřován jako teroristický čin. "Je zjevné, že na místě explodovalo výbušné zařízení," uvedl mluvčí ministerstva vnitra s tím, že na místě činu sbírají stopy kriminalisté. Případ vzhledem k tomu, že se obětí stal voják, nejspíše převezme vojenská prokuratura.

Výbuch nálože zabil v Kyjevě jednoho z velitelů ukrajinské vojenské rozvědky.

Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters

Při výbuchu byl podle mluvčího lehce zraněn kolemjdoucí muž ve vysokém věku, kterého odvezla sanitka k ošetření. Zraněný není v ohrožení života, je ale možné, že utrpěl duševní otřes. Lékaři podle mluvčí kyjevské policie rovněž ošetřili mladou ženu, které střepiny po výbuchu poranily nohy.

Pachatel neznámý

Ministerstvo ani policie neuvedly další podrobnosti o atentátu, ani o tom, kdo mohl stát v pozadí. Server Cenzor.net napsal, že Šapoval velel jednotce, která bojovala "při obraně Ukrajiny před ruskou agresí" v Donbasu na východě země, kde vládní síly od dubna 2014 válčí s Ruskem podporovanými separatisty.

Konflikt si dosud vyžádal na 10 tisíc mrtvých, avšak bombové útoky v zázemí jsou poměrně řídké. Naposledy byl při výbuchu bomby v autě v Kyjevě loni v červenci zavražděn investigativní novinář Pavel Šeremet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků