Hlavní obsah

Ve Vysokých Tatrách se zranil český turista

Zranění hlavy utrpěl v pátek 36letý český turista z Vyškova při pádu na sněhovém poli ve Velké Studené dolině ve Vysokých Tatrách. Jak Novinkám řekl mluvčí Letecké záchranné služby Air Transport Europe Pavol Svetoň, záchranná akce skončila až v pátek ve večerních hodinách.

Ve Vysokých Tatrách se zranil český turista

"Turista po uklouznutí na sněhovém poli pod Prielomem padal asi 150 metrů přes skalný práh a zranil si hlavu. Po ošetření lékařem na místě a poskytnutí první pomoci, byl turista vrtulníkem dopraven do popradské nemocnice," uvedl Svetoň. Stav českého turisty je podle něj stabilizovaný.

V květnu se při sestupu z Gerlachovského štítu ve Vysokých Tatrách zranil 37letý horolezec Libor Uher z Frýdku Místku. Uvolněný kámen proťal lano, na němž se právě spouštěl z Batizovské próby. Dvacetimetrový pád přežil jen díky tomu, že pod skálou bylo ještě hodně sněhu.

Ve sněhu zanechalo jeho tělo 1,5 metrů hluboký kráter. Při pádu utrpěl otřes mozku, zlomeninu sedmi žeber a nohy.

Začátkem května utrpěla vážná zranění 76letá česká turistka v pohoří Malá Fatra. Podle Horské záchranné služby česká turistka uklouzla na sněhu a padala asi 300 metrů. Pád starší ženy viděli další turisté, kteří se pohybovali na turistickém chodníku a mobilním telefonem přivolali horské záchranáře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků