Hlavní obsah
Zcela vylidněné centrum Vídně. Na snímku je Hofburg Foto: Leonhard Foeger, Reuters

Rakouského prezidenta evakuovali kvůli hrozbě bombou

Bezpečnostní složky ve středu krátce po 15:00 evakuovaly Hofburg, sídlo rakouského prezidenta, kvůli hrozbě bombou. Prostor před jeho kanceláří byl uzavřen, hlava státu Alexander van den Bellen sídlo opustil, uvedla rakouská tisková agentura APA.

Zcela vylidněné centrum Vídně. Na snímku je Hofburg Foto: Leonhard Foeger, Reuters
Rakouského prezidenta evakuovali kvůli hrozbě bombou

Prezident van den Bellen byl v době nahlášení bomby v Hofburgu přítomen. „Okamžitě byl odveden do bezpečí,” uvedl prezidentův mluvčí Reinhard Pickl-Herk.

Varování o bombě obdržela policie e-mailem krátce po 15:00. V textu stálo, že několik náloží je umístěno přímo v Hofburgu. Policie kromě prezidentské kanceláře evakuovala i oblast před sousedním spolkovým kancléřstvím. Kolem 17:00 opatření zrušila, „Prohledávání bylo negativní. Všechny uzavírky mohou být odvolány,” uvedla policie na Twitteru.

Na místě se kromě policistů nachází také záchranáři a hasiči. Hofburg prohledávají také psi, kteří jsou vycvičení na detekci výbušnin.

U Hofburgu je v posledních dnech rušno. V úterý před sídlo prezidenta přišel 33letý muž, zdálo se, že byl ozbrojený mačetou, a dožadoval se rozhovoru s politiky. Žádného člověka neohrozil, policie jej následně zatkla a předala do péče psychiatra.

Poslední hrozbu bombovým útokem zažil Hofburg před osmnácti lety, kdy byla výbušnina hlášena v autě, které stálo zaparkované před budovou. Žádná bomba se ale nenašla.

Hofburg slouží jako sídlo rakouských prezidentů od roku 1945. Kromě prezidentské kanceláře se v rozsáhlém areálu, který zahrnuje 16 křídel se 17 dvory, nachází také Rakouská národní knihovna a několik muzeí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků