Hlavní obsah
Vesnici Bondo zavalilo bahno. Foto: Gian Ehrenzeller, ČTK/AP

Ve Švýcarsku se opět dala do pohybu masa kamení a bahna

Dva dny po rozsáhlém skalním sesuvu na východě Švýcarska nastal v pátek odpoledne na stejném místě u obce Bondo další pohyb masy kamení a bahna. Informoval o tom švýcarský list Blick, jehož zprávu podle agentur potvrdila policie.

Vesnici Bondo zavalilo bahno. Foto: Gian Ehrenzeller, ČTK/AP
Ve Švýcarsku se opět dala do pohybu masa kamení a bahna

Od středeční události se v oblasti pátrá po osmi lidech. Ti se v den neštěstí vydali ve dvou skupinách na túry. Do hledání se zapojily desítky záchranářů a policistů s cvičenými psy i vrtulníky vybavené termokamerami. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Ve Švýcarsku pátrají po sesuvu půdy po osmi lidech

Video: Reuters

Veškeré úsilí je ale zatím bezvýsledné. Naděje, že by někdo z pohřešovaných - mezi nimiž jsou čtyři Němci, rakouský manželský pár a dva Švýcaři - mohl být nalezen živý, jsou už velmi malé.

Část obyvatel se po středeční evakuaci směla vrátit domů, ale kvůli dalšímu pohybu kamení a bahna museli všichni zase odejít.

První sesuv se odehrál ve středu brzy dopoledne okolo 09:30 ráno. Z 3369 metrů vysoké hory Piz Cengalo se dolů svalily odhadem až čtyři milióny kubických metrů kamení a bahna, jež podle médií na některých místech vytvořily až 30 metrů vysoké závaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků