Hlavní obsah
Část šíitské mešity ve Stockholmu poničené požárem Foto: Tt News Agency, Reuters

Ve Švédsku vzplála největší šíitská mešita, podle policie ji zapálil žhář

Rozsáhlý požár v noci z neděle na pondělí poničil část největší šíitské mešity ve švédském Stockholmu. Policie předpokládá, že šlo o žhářský útok.

Část šíitské mešity ve Stockholmu poničené požárem Foto: Tt News Agency, Reuters
Ve Švédsku vzplála největší šíitská mešita, podle policie ji zapálil žhář

Požár vypukl kolem 23. hodiny a šířil se od fasády, což podle policistů ukazuje, že jej někdo založil. „Zdá se, že byl založen zvenčí,“ citoval server Thelocal.se mluvčího stockholmské policie Larse Byströma.

Plameny brzy zachvátily dřevěnou konstrukci budovy a způsobily značné škody na zdech i střeše. Kolem třetí hodiny ranní byl požár z velké části uhašen.

O situaci na místě byla informována i tajná služba Säpo, protože incident souvisel s islámskou mešitou. Mluvčí islámského centra Imáma Aliho řekl stanici SVT, že jeho členové „se velmi strachují“. „Je to největší šíitská mešita ve Švédsku, má tisíce členů, a mnoho z nich jsou na místě právě nyní,“ řekl Akil Zahírí SVT v pondělí ráno. „Jsou vystrašení, ve stresu a jsou smutní,“ dodal.

Okolí budovy bylo uzavřeno. Během pondělka bude proveden technický průzkum místa požáru

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků