Hlavní obsah

Ve špatnou chvíli na špatném místě. V troskách zříceného mostu zahynula i celá rodina

Při úterním zřícení Morandiho mostu v severoitalském Janově zahynulo podle poslední bilance ministerstva vnitra 35 lidí. Mezi nimi přišla o život i celá tříčlenná rodina včetně sedmiletého chlapce. Dětské oběti jsou nejméně tři, dalším má být dvanáct a třináct let. Zraněných je 16.

Ve špatnou chvíli na špatném místě. V troskách zříceného mostu zahynula i celá rodina

Elektrikář Roberto Robbiano s manželkou Ersilií Piccininovou, kterou si vzal před čtyřmi lety, a synem Samuelem se ve svém voze zřítili do pětačtyřicetimetrové hloubky. Pocházeli z města Campomorone, severně od Janova. Jak poznamenal britský bulvární list Daily Mail, když jeli po rušném mostě, ocitli se ve špatný čas na špatném místě.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Zřícený most v Janově

Video: Reuters

Daily Mail přiblížil i osudy dalších obětí. Je mezi nimi ještě jedno dítě, chlapec, což potvrdil starosta Florencie. Neuvedl však, kolik mu bylo a zda zahynuli i jeho příbuzní.

Kus zříceného mostu Morandi v Janově

Foto: Stefano Rellandini, Reuters

Obětí je i amatérský fotbalista Andrea Cerulli, který zahynul cestou do práce. „Janovský klub Portuali Voltri se spojuje kolem rodiny Andrey, našeho partnera, našeho přítele, našeho kolegy, oběti tragédie Morandiho mostu,“ uvedl fotbalový klub. Po Cerullim zůstal malý syn.

Záchranáři vyprostili tělo z zničeného auta.

Foto: Massimo Pinca, Reuters

Zemřel i 35letý řidič Luigi Matti Altadonna z Borghetta, který řídil svou pracovní dodávku. Záchranáři se ho pokoušeli vyprostit, ale jeho život se nepodařilo zachránit. Příbuzní, kteří se mu nemohli dovolat, spustili kampaň na sociální síti. Nakonec bylo jeho tělo identifikováno v nemocnici.

Záchranáři na místě pádu mostu v Janově

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Zraněná osoba vyproštěná v Janově záchranáři

Foto: Luca Zennaro, ČTK/AP

Zemřeli i dva zaměstnanci firmy Ammiu, která zpracovávala městský odpad. Část mostu spadla na budovu firmy a tři její automobily. Oba mrtví pracovali na ostrůvku Campi pod mostem. Jmenován byl zatím jen jeden z nich, Mirko Vicini, jehož tělo bylo nalezeno až večer. Padly tak naděje, že možná nebyl v práci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků