Hlavní obsah
Restaurace u koncertní síně Bataclan, kde došlo k jednomu z útoků. Foto: Christian Hartmann, Reuters

V Rakousku odsoudili pomocníky teroristů z Paříže

Soud v rakouském Salcburku poslal ve středu na 6,5 roku do vězení dva muže za to, že pomáhali islámským teroristům, kteří předloni v Paříži zavraždili 130 lidí. Rozsudek pro šestadvacetiletého Maročana a jednačtyřicetiletého Alžířana není pravomocný, informovala agentura APA.

Restaurace u koncertní síně Bataclan, kde došlo k jednomu z útoků. Foto: Christian Hartmann, Reuters
V Rakousku odsoudili pomocníky teroristů z Paříže

Dvojice odsouzených podle obžaloby patřila k buňce radikálního hnutí Islámský stát (IS) a podporovala dva zadržené džihádisty, kteří patřili k okruhu pařížských atentátníků. Maročan a Alžířan údajně pomáhali jako kurýři a informátoři.

Oba měli falešné syrské pasy. Do Evropy se dostali s uprchlíky po balkánské stezce. Zdržovali se v uprchlickém táboře v Salcburku. Měli u sebe telefony s kontakty na vysoké představitele IS.

Alžířan byl též odsouzen na krádež a konzumaci i podej drog, uvedla agentura AP.

Při atentátech 13. listopadu 2015 zmasakrovali v pařížském hudebním klubu Bataclan tři islámští radikálové 90 lidí. Takřka souběžně zavraždili jiní islamisté na sportovním stadiónu a ve dvou pařížských restauracích dalších 40 lidí. Při útocích bylo také zraněno kolem 350 osob.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků