Hlavní obsah
Policisté v Norimberku pátrají po útočníkovi, který bobodal tři ženy Foto: Daniel Karmann, ČTK/AP

V Norimberku byly v noci pobodány tři ženy, útočníka hledají

V Norimberku někdo v noci na pátek pobodal tři ženy, jsou ve vážném stavu. Informují o tom německá média. Německá policie po útočníkovi pátrá. Místní policejní šéf Roman Fertinger na tiskové konferenci řekl, že nic zatím nenasvědčuje tomu, že by incidenty byly teroristickým činem.

Policisté v Norimberku pátrají po útočníkovi, který bobodal tři ženy Foto: Daniel Karmann, ČTK/AP
V Norimberku byly v noci pobodány tři ženy, útočníka hledají

Útoky se odehrály v norimberské čtvrti St. Johannis. Jako první byla asi v 19:20 SEČ napadena 56letá žena, která se v kritickém stavu musela ihned podrobit operaci. Krátce před 23:00 SEČ útočník pobodal 26letou ženu a později ještě 34letou ženu. Také ony byly operovány. Žádná ze tří zraněných již není v ohrožení života.

Policie si původně nebyla jistá, zda spolu všechny tři útoky souvisejí, na tiskové konferenci ale uvedla, že za nimi stál jeden pachatel. Útočník ženy napadl nečekaně a před činem se je nepokoušel oslovit. Motiv vyšetřovatelé neznají.

Značka německých vyšetřovatelů na jednom z míst, kde útočník napadl ženy nožem

Foto: Daniel Karmann, ČTK/AP

Útočník je stále na útěku, pátrají po něm desítky policistů. Policie uvedla, že je mu asi 25 až 30 let, je 180 centimetrů vysoký, má blonďaté či světlé vlasy a světlou pleť. Úřady v Norimberku kvůli bezpečnosti obyvatel vyslaly do ulic více hlídek a zároveň varovaly veřejnost, aby se případnému střetu s násilníkem vyvarovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků