Hlavní obsah
Bezdomovci v Brémách Foto: Profimedia.cz

V Německu stoupl počet bezdomovců, přes polovinu jich tvoří migranti

V Německu se od roku 2014 do loňska zvýšil počet bezdomovců o 150 procent. Více než polovinu z 860 000 lidí bez trvalého přístřeší tvoří migranti. V příštím roce se mohou řady bezdomovců rozrůst na 1,2 miliónu lidí. Vyplývá to ze statistiky, o které informoval list Die Zeit.

Bezdomovci v Brémách Foto: Profimedia.cz
V Německu stoupl počet bezdomovců, přes polovinu jich tvoří migranti

Data zveřejnila více než 60 let působící sociální organizace Pracovní sdružení na pomoc nebydlícím (BAG W). Mezi bezdomovce řadí osoby bez trvalého bydliště - lidi na ulici i ty, kteří jsou nuceni přespávat v nouzových ubytovacích zařízeních, kde mohou být jen omezenou dobu.

Statistika BAG W za loňský rok ukazuje, že mezi bezdomovci bylo kolem 440 000 uprchlíků. Přibylo ale také bezdomovců, kteří nepocházejí z řad migrantů, loni jich bylo 420 000, což je o 25 procent více oproti roku 2014.

Na ulici žilo podle BAG W přibližně 52 000 osob, tedy o třetinu více než před třemi lety. Jsou mezi nimi i občané jiných členských zemí Evropské unie.

Ředitel BAG W Thomas Specht řekl, že situaci zhoršilo rozhodnutí, kterým kancléřka Angela Merkelová v roce 2015 vpustila do země téměř milión uprchlíků. Hlavní příčinu problému ale vidí ve špatné bytové politice a v nedostatečném boji s chudobou. Kritizuje například, že obce a spolkové země odprodávají svůj bytový fond soukromým investorům. To podle něj mnohým lidem znesnadňuje přístup k cenově dostupnému bydlení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků