Hlavní obsah
Němečtí hasiči při zásahu (ilustrační foto z Ludwigshafenu) Foto: Alex Grimm , Reuters

V Německu hořela ubytovna pro běžence

Pět lidí bylo zraněno při požáru ubytovny pro běžence v hesenském městě Heppenheim na západě Německa. Podle agentury Reuters to v pátek oznámila německá policie, která dosud vyšetřuje, zda šlo o další z desítek žhářských útoků, k nimž v ubytovacích zařízeních pro uprchlíky v posledních měsících v zemi dochází.

Němečtí hasiči při zásahu (ilustrační foto z Ludwigshafenu) Foto: Alex Grimm , Reuters
V Německu hořela ubytovna pro běžence

„Jeden z obyvatel se pokusil zachránit skokem z okna ve druhém patře a byl vážně zraněn,” uvedla v prohlášení policejní mluvčí Christiane Kobusová. Čtyři další lidé byli ošetřeni poté, co se nadýchali zplodin z kouře.

V třípodlažní ubytovně bylo v době požáru na 60 lidí, pocházejících převážně ze Sýrie, Iráku, Somálska a Etiopie.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Oheň, který vznikl z dosud neznámých příčin poblíž vstupních dveří, byl podle mluvčí rychle zlikvidován. Okolnosti požáru nyní policie vyšetřuje.

V Německu v poslední době žháři zapálili řadu budov určených pro ubytování uprchlíků, například v jihoněmeckém Weissachu či v saské Míšni. Jeden z posledních požárů vypukl na konci srpna v ubytovně v saském městě Aue nedaleko hranic s Českou republikou. [celá zpráva]

Podle vládní prognózy dorazí letos do Německa až 800 000 běženců, což je čtyřikrát více než loni. Část německé společnosti se v poslední době začala k jejich přílivu stavět negativně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků