Hlavní obsah
Auto makedonské policie Foto: Profimedia.cz

V Makedonii se převrátil kamion převážející migranty

Policie v Severní Makedonii našla ve středu v převráceném kamionu na severu země 25 zraněných migrantů včetně sedmi nezletilých. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii.

Auto makedonské policie Foto: Profimedia.cz
V Makedonii se převrátil kamion převážející migranty

Policisté upřesnili, že havarovaný kamion objevili brzy ráno na místní silnici u města Kumanovo. Ve vozidle bylo podle nich 15 Afghánců, devět Pákistánců a jeden Iráčan. Všichni byli převezeni do kumanovské nemocnice.

Představitel nemocnice řekl zpravodaji AP, že jeden z migrantů má vážně poraněnou páteř a byl transportován do nemocnice v hlavním městě Skopje. Ostatní utrpěli jen menší zranění a po ošetření byli propuštěni.

Policie je přesvědčená, že celá skupina se do Severní Makedonie dostala ilegálně ze sousedního Řecka. Všichni migranti budou umístěni do migračního střediska ve městě Gevgelija, které se nachází na jihu země u hranice s Řeckem.

Přes Severní Makedonii a další balkánské státy se mnoho běženců stále snaží s pomocí pašeráků ilegálně dostat do bohatých států západní Evropy. V letech 2015 a 2016 po balkánské cestě přes Severní Makedonii, Srbsko a Maďarsko dostal více než milion migrantů do Německa a dalších zemí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků