Hlavní obsah
 

Na rezidenci v Kalifornii se zřítilo malé letadlo, zahynulo pět lidí

Pět lidí přišlo o život a dva další utrpěli zranění, když v neděli v jižní Kalifornii havarovalo malé letadlo. Oznámila to v pondělí agentura AP s odvoláním na místní úřady. Letoun spadl na dům v době, kdy lidé sledovali finále ligy amerického fotbalu, tzv. superbowl. V domě vypukl požár. Příčiny havárie se vyšetřují.

 
Na rezidenci v Kalifornii se zřítilo malé letadlo, zahynulo pět lidí

Zahynul pilot, který byl jediným člověkem na palubě dvoumotorového stroje, a čtyři lidé v hořícím domě. Neštěstí se stalo ve městě Yorba Linda u Los Angeles, uvedl šerif Cory Martino na tiskové konferenci. V domě podle něj zahynuli dva muži a dvě ženy. Další podrobnosti, například jména obětí a jejich věk, šerif neuvedl.

Cessna 414A vzlétla z Fullertonova letiště vzdáleném asi 20 kilometrů západně od místa katastrofy, řekl mluvčí federální letecké správy Allen Kenitzer.

Dvojpodlažní dům vzplál, když jej zasáhla kabina a motor letadla. Sousedé pak vyběhli v panice ven z domu. Druhý motor spadl na ulici a vytvořil podle vyšetřovatele Eliotta Simpsona velkou díru v asfaltu.

"Byla to rána. Znělo to, jako kdyby něco explodovalo. Otřáslo nám to domem," řekl John Wolbart, který bydlí v sousedství. Běžel k hořícímu domu a uviděl ženu, která vyšla se spálenými vlasy.

Hořící trosky vily exploze rozmetala po okolí dvou ulic a poškodily i okolní domy. Podle stanice CBS Los Angeles byla v jednom ze zasažených domů v době dopadu letadla více lidí, sešli se při příležitosti finálového zápasu ligy amerického fotbalu – takzvaného superbowlu.

Zranění mají popáleniny

Zranění byli převezeni do nemocnice s popáleninami, řekl hasič Pokey Sanchez. Jeden hasič byl ošetřen s menším zraněním.

Cessna 414A

Foto: Profimedia.cz

Clint Langford, který žije necelý kilometr od místa nehody, řekl, že byl v obývacím pokoji, když uslyšel ránu. "Byl to strašidelný zvuk, který se stále zhoršoval. Bylo to děsivé. Pak náhle něco zadunělo a celý dům se otřásl," řekl. Podíval se dveřmi a uviděl, jak z nebe padají kusy letadla. Další svědek Pat Rogers viděl, jak se hořící letadlo rozpadlo.

Déšť pomohl hasičům uhasit požár domu. Plánují ještě prohledat trosky vyhořelého domu pro případ, že by tam byly další oběti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků