Hlavní obsah
 

V Istanbulu byli napadeni fanoušci kapely Radiohead

Fanoušci britské rockové skupiny Radiohead se v pátek stali v istanbulském obchodě obětí útoku dvaceti lidí. Společně se zaměstnanci poslouchali její nové album a popíjeli pivo. Podle zveřejněného videa jsou za napadením zřejmě islamisté, kterým se nelíbila konzumace alkoholu během posvátného měsíce ramadánu. Kapela incident v turecké metropoli odsoudila.

 
V Istanbulu byli napadeni fanoušci kapely Radiohead

„Myšlenkami jsme u napadených z obchodu Velvet IndieGround v Istanbulu,“ uvedli Radiohead ve svém prohlášení, které zveřejnila BBC. „Fanouškům můžeme však nyní nabídnout pouze naši lásku a podporu.“

Kapela doufá, že jednou bude možné takovéto násilné projevy netolerance označit jako činy z hluboké minulosti.

Protesty proti násilí policie rozprášila

Podle nepotvrzených informací došlo po útoku tyčemi a láhvemi ke zranění jedné osoby. Zúčastnění nicméně vypověděli, že měli strach o život.

Pozornost médií vzbudily i následné sobotní protesty proti pátečnímu útoku, které tamní policie rozehnala vodními děly a slzným plynem.

Útoky přišly v době zvýšeného napětí v největším tureckém městě. Pochod homosexuálů, který se měl konat krátce po masakru 49 návštěvníků gay klubu na Floridě, byl kvůli obavám o veřejnou bezpečnost v Istanbulu zakázán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků