Hlavní obsah
Dodávka, v níž pašeráci převáželi migranty. Foto: Policie.hu

V dodávce pašovali 31 lidí. Tragédie nebyla daleko, uvedla maďarská policie

Občan Maďarska a občan Rumunska byli v květnu obviněni z převaděčství, za pokus převézt v dodávce 31 migrantů od rumunských hranic do Budapešti. O vývoji v případu z loňského roku informovala ve čtvrtek maďarská policie, která uvedla, že nebýt jejího zásahu, mohla se opakovat tragédie z roku 2015, kdy se v chladírenském voze udusilo 71 migrantů včetně žen a dětí.

Dodávka, v níž pašeráci převáželi migranty. Foto: Policie.hu
V dodávce pašovali 31 lidí. Tragédie nebyla daleko, uvedla maďarská policie

Webová stránka police.hu informovala, že obvinění muži pašovali v červenci 2019 ve zmíněné dodávce 29 Afghánců a dva Indy, kteří přicestovali do Maďarska přes Srbsko a Rumunsko.

„Řidič dodávky naložil migranty nedaleko maďarsko-rumunského hraničního přechodu u obce Ártánd. Jednatřicet lidí převáželi v nelidských podmínkách a mohlo dojít k ohrožení jejich života,“ upozornila maďarská policie.

Policisté zastavili dodávku ve vnitrozemí při silniční kontrole - místo ani dobu jízdy policie blíže nespecifikovala. Řidič se dal na útěk, ale po chvíli byl dopaden.

„Osobní vůz, který jel před dodávkou, z místa ujel. Řidič osobního vozu byl později rovněž dopaden. Oba muži byli obviněni z převaděčství,“ uvedla maďarská policie.

Do vyšetřování případu se zapojili kromě maďarských policistů také jejich kolegové z Rumunska, Rakouska a Německa. „Bylo zjištěno, že zmíněná převaděčská skupina se loni pokusila převést celkem 61 ilegálních migrantů přes Maďarsko do západní Evropy,“ dodal web police.hu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků