Hlavní obsah

V Chorvatsku se převrátil autobus s českými turisty

U chorvatského města Novi Grad havaroval v noci na sobotu autobus s českými turisty. Podle informací chorvatských médií se zranilo 21 lidí, kteří byli převezeni do nemocnice v Pule. Žádný z nich není v ohrožení života. Nehoda se stala na trase Novi Grad-Poreč u kamenolomu.

V Chorvatsku se převrátil autobus s českými turisty

Autobus se převrátil na bok. Podle serveru 24sata ztratil zřejmě řidič kontrolu nad vozem v ostré zatáčce, autobus sjel z asi třímetrového svahu a převrátil se na bok. Silnice byla kluzká a řidič jel podle informací serveru rychle.

Podle serveru Nacional bylo v autobuse 31 turistů a dva řidiči. Nehoda se stala před čtvrtou hodinou ráno.

Na místě zasahovali záchranáři z Novego Gradu, silnice je uzavřena.

Autobus rozvážel české občany do tří hotelů, v okamžiku nehody byla jedna skupina turistů ve svém hotelu, řekla Jindra Malá z konzulárního jednatelství.

"Dostala jsem zprávu od ředitele nemocnice, že během dneška bude dalších 15 cestujících propuštěno z nemocnice, čtyři zůstanou v nemocnici na další léčení," řekla  Malá.

Cestující by měli ještě dnes pokračovat do cíle své cesty. Podle spolumajitele cestovní kanceláře Pavla Kellnera se turisté po dohodě s lékaři mohou rozhodnout, zda se vrátí do České republiky, nebo budou chtít odjet na místo dovolené. Malá uvedla, že část zraněných se zřejmě vrátí do Česka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků