Hlavní obsah
 

V Calais vyklízejí další část uprchlického tábora, demonstranti zakládali požáry

Francouzské úřady v pondělí zahájily demolici dalších stanů a přístřešků v uprchlickém táboře v Calais. Migranti, kteří se chtějí dostat do Velké Británie, budou přemístěni do obytných kontejnerů. Demolici jižní části tábora přezdívaného Džungle posvětil minulý čtvrtek soud. Vyklízení doprovázely protesty, při nichž hořely příbytky.

 
V Calais vyklízejí další část uprchlického tábora, demonstranti zakládali požáry

Asi dvěma desítkám pracovníků demoliční čety se dvěma buldozery asistovali policejní těžkooděnci s vodním dělem. Ti byli po poledni nuceni zasáhnout a použít slzný plyn proti asi 150 lidem, kteří bránili v přístupu do míst určených k vyklizení a házeli na ně kamení. Část demonstrujících z řad aktivistů i běženců později na protest zapálili několik přístřešků. Nikdo nebyl zraněn.

Vyklízení Džungle provázely protesty, při nichž hořely příbytky migrantů.

V Džungli žije podle úřadů zhruba 3700 lidí, ale humanitární organizace poukazují na to, že ve skutečnosti jich tam je o téměř 2000 víc. Úřady z tábora v poslední době opakovaně odklízejí stany a přístřešky, které migranti staví.

Přístřešek zapálený na protest proti vyklízení tábora.

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve minulý týden oznámil, že další běženci z jižní části Džungle budou přemístěni do obytných kontejnerů v sousedství, anebo je autobusy přepraví do záchytných středisek jinde ve Francii. Plán se týká zhruba tisíce lidí, uvedl server BBC.

Vyklízení části tábora v Calais

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků