Hlavní obsah
 

V Bulharsku zabíjely bleskové záplavy, za den napršelo tolik co obvykle za měsíc

Při záplavách na východě Bulharska zemřelo ve čtvrtek nejméně 11 lidí. Velká voda způsobila v oblasti černomořského letoviska Varna výpadky elektřiny a zablokovala silnice. Několik lidí se podle agentury Reuters pohřešuje. Vláda na příští pondělí vyhlásila den smutku.

 
V Bulharsku zabíjely bleskové záplavy, za den napršelo tolik co obvykle za měsíc

"Je to nezměrná tragédie. Jsem na ulici předměstí Aspruchovo. Ta ulice tu není, domy tu nejsou, auta jsou jedno na druhém," popsal v bulharské televizi situaci starosta Varny Ivan Portnich.

Povodně způsobil přívalový déšť, který ve čtvrtek přišel do centrální a východní části země. Nejhůře zasažena byla právě Varna, kde zemřelo deset obyvatel jednoho z níže položených předměstí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Lidé jsou podle Portnicha odříznuti od dodávek elektřiny, problémy mohou nastat s pitnou vodou.

Foto: Impact Press Group, Reuters

Velká voda způsobila v oblasti černomořského letoviska Varna výpadky elektřiny a zablokovala silnice.

Foto: ČTK/AP

Záplavy postihly rovněž několik menších obcí ležících nedaleko metropole Sofie. Ve městě Kilifarevo hasiči evakuovali 11 lidí, kteří se kvůli výšce vodní hladiny v ulicích museli uchýlit na střechy svých domů.

Záplavy v Bulharsku

Foto: Impact Press Group, Reuters

Podle meteorologů byl čtvrteční příval srážek ekvivalentem toho, co v zemi obvykle spadne za celý měsíc. Předpovědi varují, že v pátek mají bouřky a silné deště na severu a východě země udeřit znovu.

Velká voda brala i auta.

Foto: ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků