Hlavní obsah

Ve Velké Británii se utopil třicetiletý Čech. U Winghamu v hrabství Kent skočil ve středu s kamarády do jezera, z kterého již nevyplaval. Jeho tělo našli po dvou dnech pátrání policejní potápěči. Identitu utonulého potvrdila místní policie.

V Británii se utopil třicetiletý Čech

"Máme potvrzeno, že se jedná o třicetiletého Čecha, u něhož byla po provedení pitvy potvrzena smrt utonutím. Jeho rodina byla uvědoměna a nyní se jedná o převozu těla do České republiky," řekla Novinkám mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Zuzana Opletalová.

O pravděpodobném utonutí Čecha informovala ve čtvrtek večer televize Nova. Podle ní se však jednalo o pětadvacetiletého muže.

Deset Čechů s jedním Polákem pracovalo v hrabství Kent na farmách při sklízení ovoce. Ve středu večer si šli zaplavat do místního jezera. Policie dostala v noci zprávu, že skupina cizích farmářských dělníků plavala v jezeře poblíž Cantebury a že třicetiletý muž se nevrátil na břeh poté, co skočil do vody, řekla televizi policistka z Kentu Alexandra Routeová.

Dělník ze sousední farmy Vladislav Peterka uvedl, že muž se potopil, jeho kolegové pro něj do vody naskákali, ale nepovedlo se jim ho najít. Zavolali proto hasiče, policii a záchranku. Ti místo prohledávali déle než tři hodiny a v hledání pokračovali až do čtvrtečního večera.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků