Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Útočník pobodal policistu u slovenského velvyslanectví v Moskvě

Neznámý pachatel v pátek zaútočil nožem na policistu střežícího slovenské velvyslanectví v ruském hlavním městě. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na moskevskou policii. Zraněný policista byl hospitalizován.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Útočník pobodal policistu u slovenského velvyslanectví v Moskvě

"Neznámý muž dnes okolo 15. hodiny (okolo 14:00 SELČ) způsobil policistovi zranění ostrým předmětem a pak prchl z místa činu," citovala agentura policejního mluvčího. Policie nyní pátrá po muži "kavkazského vzhledu" ve věku 25 až 30 let, vysokém 175 až 180 centimetrů.

Útočník podle serveru Lenta.ru zasadil několik ran nožem třicetiletému kapitánovi, veliteli jednotky ze zvláštního policejního pluku, určeného k ochraně diplomatických zastoupení. Policistu, který utrpěl i bodnou ránu do hrudi, nyní ošetřují.

"Kapitán Sergej Někrasov utrpěl těžká zranění," napsal list Moskovskij komsomolec na svém webu, na kterém zveřejnil i snímky předpokládaného útočníka, jak jej zachytil kolemjdoucí na mobil. Na Twitteru se objevilo i video z údajného útoku.

Většina ran povrchových

Někrasov podle listu přijel autem k velvyslanectví, aby zkontroloval své podřízené, střežící ambasádu ze dvou stanovišť. Zaparkoval u chodníku blok od velvyslanectví, ale k podřízeným už nedošel. Přiběhl k němu útočník, jehož podivného počínání si povšimli lidé ještě před útokem, a začal ho bodat nožem. Překvapený kapitán se snažil útočníka odrazit, a možná proto se většina ran ukázala jako povrchová. Po sedmi ranách útočník odběhl. Zadržet se jej nepodařilo.

"Jsou nejrůznější verze o napadení, od výstřelku narkomana či bývalého zločince až po útok osamoceného teroristy," napsal Moskovskij komsomolec.

Slovenské velvyslanectví se nachází v centru Moskvy, kousek od českého zastoupení. Na dotaz ČTK se slovenský úřad nechtěl k incidentu vyjádřit.

Slovenské velvyslanectví se nachází v centru Moskvy, kousek od českého zastupitelského úřadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků