Hlavní obsah
 

Ukrajinská armáda pronikla do centra Luhansku

Ukrajinští vojáci v úterý pronikli do centra Luhansku na východní Ukrajině, které ovládají vzbouřenci. Mluvčí armády Andrij Lysenko oznámil, že se vládním jednotkám podařilo dobýt jednu čtvrť.

 
Ukrajinská armáda pronikla do centra Luhansku

„Jedna čtvrť byla osvobozena,“ ohlásil Lysenko, podle něhož boje v centru pokračují. Střed města byl ostřelován už v noci a podle agentury Unian se v noci tvrdě bojovalo také na silnici mezi Luhanskem a hranicí s Ruskem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Do města současně podle něj míří tříčlenná mise Mezinárodního výboru Červeného kříže, která má zjistit situaci před příjezdem humanitárního konvoje z Ruska.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Porodnice v Doněcku zřídila pro novorozence protiletecký kryt

Video: Reuters

Konvoj ještě neodbavili

Konvoj aut s materiálem na pomoc civilistům uvězněným ve válečné zóně zůstává na hranicích, protože Červený kříž stále nemá všechny bezpečnostní záruky k tomu, aby pomoc mohl začít distribuovat. Ty by mohl dostat ve středu, řekla agentuře Interfax mluvčí moskevského zastoupení Viktorija Zotikovová.

Nezačalo ovšem ještě ani celní odbavování nákladu.

Ruské kamióny s humanitární pomocí pro Luhansk

Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Luhansk je dlouhodobě bez vody, energií a telefonního a internetového signálu. Podle zpráv z města uprchlo až 300 000 z celkem půl miliónu obyvatel.

Ukrajinský voják

Foto: ČTK/AP

Lysenko dodal, že tvrdé střety pokračují i u obcí Chrjaščuvate a Novosvitlivka, které armáda dobyla minulý týden. V oblasti byly v pondělí raketami Grad zasaženy autobusy a auta s uprchlíky z Luhansku. Nikdo nepřežil.

Kyjev obvinil z útoku, při němž zemřelo i množství dětí, separatisty. Ti obvinění odmítli.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Ukrajinské úřady v úterý oznámily vyproštění zuhelnatělých těl 15 obětí. Deset dalších zůstává uvězněno ve vracích vozů. Záchranu ztěžují boje v okolí.

Související témata

Kyjev

Foto: Profimedia.cz

Průvod demonstrantů v moskvě

Foto: STRINGER, Reuters

Střety pokračují také v hlavní baště vzbouřenců Doněcku a na dalších místech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků