Hlavní obsah

U řeckého ostrova Lesbos se potopily dvě lodě s migranty

Dvě lodě převážející migranty se potopily u řeckého ostrova Lesbos. Během rozsáhlé pátrací akce se podařilo z moře vylovit 35 přeživších. Na lodích se podle různých zdrojů mělo nacházet až 150 lidí.

U řeckého ostrova Lesbos se potopily dvě lodě s migranty

Starosta Lesbosu Spyros Galinos v dřívějším sobotním rozhovoru pro list Kathimerini vyzval, aby uprchlíky snažící se dostat do Evropy začaly z Turecka do Řecka přepravovat trajekty. Předešlo by se tak podle něj úmrtím dalších lidí.

Podle statistik Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) od začátku roku se při ilegálních plavbách na nevyhovujících plavidlech v Egejském moři už utopilo 3329 migrantů. To je více než za celý loňský rok, kdy takto zemřelo 3279 lidí. V předešlých dvou dnech přišlo v této oblasti o život 48 běženců, z toho 31 dětí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Trajekt přiváží migranty do řeckého přístavu Pireus

Video: Reuters

Téměř devět tisíc lidí za jeden den

Řecká pobřežní stráž v sobotu rovněž oznámila, že časně ráno do přístavu v Pireu připluly dva trajekty se 2682 lidmi na palubě. Jde o běžence, kteří se předtím dostali na ostrovy Lesbos a Chios. Dodala, že během pátku bylo na řeckou pevninu přepraveno zhruba 6000 migrantů. To je téměř devět tisíc lidí za pouhých 24 hodin.

Agentura DPA v této souvislosti s odvoláním na svědky napsala, že běžence odvážejí autobusy z centra Atén k hranicím na severu země. Část migrantů, pocházejících hlavně ze Sýrie a Afghánistánu, je ale prý převážena už přímo z přístavu v Pireu.

Proud přicházejících uprchlíků podle německých úřadů neochabuje ani na přechodech z Rakouska do Bavorska, zejména v oblasti Pasova. Dnes časně ráno čekala další asi tisícovka lidí na rakouské straně hranice u přechodů Wegscheid a Simbach am Inn. V pátek prý přišlo do Dolního Bavorska více než 5500 běženců.

Slovinská agentura STA informovala, že ve slovinských přijímacích centrech se dnes dopoledne nacházelo 6375 migrantů. Je mezi nimi 1071 osob, které do země přijely ráno z Chorvatska vlakem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků