Hlavní obsah

U Berlína hoří 90 hektarů lesa, hašení komplikují výbuchy munice z války

Od čtvrtečního večera hoří v Německu poblíž dálniční křižovatky u Postupimi nedaleko Berlína 90 hektarů borovicového lesa, napsala agentura DPA. Zásah hasičů komplikuje nevybuchlá munice z dob 2. světové války.

U Berlína hoří 90 hektarů lesa, hašení komplikují výbuchy munice z války

V oblasti se už ozývaly výbuchy, napsal server týdeníku Der Spiegel. Informace o tom, kolik jich bylo, v jakých časových intervalech a jak byly silné, zatím nejsou známé.

Záběry z policejní helikoptéry ukazují požár u Postupimi

Foto: ČTK

Faktem ovšem je, že se hasiči museli z bezpečnostních důvodů stáhnout a nemohli se dostat k epicentru požáru. Informace o případných zraněných zatím nejsou k dispozici.

S plameny bojují hasiči od čtvrtečního večera.

Foto: Stähle Julian, ČTK

Ve snaze plameny uhasit pomáhá hasičům armádní vrtulník. Z preventivních důvodů byla evakuována obec Fichtenwald, kde žije 2800 lidí.

Co bylo příčinou požáru, se zatím neví. Oheň komplikuje dopravu na dálnici A9 z Berlína do Lipska a na berlínském okruhu. Kolony se dostaly až na dálnici A2 mezi Berlínem a Magdeburkem.

Oheň komplikuje dopravu na dálni A9 a A10.

Foto: Pörschmann Christian, ČTK

Podobně jako velká část Evropy se i Německo v poslední době potýká s nezvykle horkým a suchým počasím. [celá zpráva] Úřady varovaly před rizikem vzniku lesních požárů.

Hasičům pomáhá armádní vrtulník

Foto: Stähle Julian, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků