Hlavní obsah
 

Turci dokončili prohlídku rezidence saúdskoarabského konzula

Tým tureckých vyšetřovatelů po devíti hodinách ukončil prohlídku saúdskoarabského konzula v Istanbulu v souvislosti s pohřešovaným opozičním saúdskoarabským novinářem Džamálem Chášakdžím, který je nezvěstný od návštěvy konzulátu.

 
Turci dokončili prohlídku rezidence saúdskoarabského konzula

Turečtí vyšetřovatelé již se souhlasem Rijádu, který odpovědnost za Chášakdžího zmizení odmítá, prohledali konzulát a ve středu vstoupili i do rezidence konzula, který mezitím odcestoval do Saúdské Arábie.

Zmizelý saúdský novinář Džamál Chášukdží na archivním snímku.

Foto: Hasan Jamali, ČTK/AP

Na konzulát se Turci znovu vrátili a podle svědků prohlídku ukončili ve čtvrtek nad ránem. Agentura Reuters napsala, že s sebou měli reflektory k osvícení zahrady diplomatického úřadu a že prohledali také konzulární vozidla.

Vyšetřovatelé prohledávali i konzulární auta

Foto: Emrah Gurel, ČTK/AP

Kauze se věnují také Spojené státy, které vnímají případ velmi vážně, což dokládá fakt, že americký prezident Donald Trump do Saúdské Arábie a Turecka vyslal ministra zahraničí Mikea Pompea.

USA rovněž oznámil, že Spojené státy požádaly Turecko o zvukové záznamy a videonahrávky k případu, pokud existují. Turecká média totiž ve středu informovala, že existuje zvukový záznam prokazující, že byl Chášakdží na konzulátu umučen. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků