Hlavní obsah
Kosovský exprezident Hashim Thaci Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Tribunál: Thaçi ovlivňoval svědky

Kosovský exprezident Hashim Thaçi a další představitelé někdejší Kosovské osvobozenecké armády (UÇK) obvinění z válečných zločinů ovlivňovali před svým zatčením potenciální svědky.

Kosovský exprezident Hashim Thaci Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Tribunál: Thaçi ovlivňoval svědky

Uvedl to zvláštní tribunál v Haagu pro válečné zločiny v Kosovu, který je bude v Nizozemsku soudit.

Společně s Thaçim byl zadržen také předseda jedné z hlavních politických stran v Kosovu Kadri Veseli, bývalý předseda kosovského parlamentu Jakup Krasniqi a předseda poslaneckého klubu nejsilnější opoziční strany Rexhep Selimi.

Čtveřice bývalých šéfů kosovské UÇK podle tribunálu „aktivně umožňovala a podporovala ovzduší beztrestnosti a zastrašování“.

„Vládní činitelé věrní Thaçimu a Veselému také dohlíželi na korupční vyplácení státních prostředků potenciálním svědkům tribunálu,“ uvádí se ve zprávě tribunálu.

Podle prokuratury jsou Thaçi a ostatní obžalovaní zodpovědní za vraždy stovky civilistů, Srbů i Albánců. Všichni ale před tribunálem uvedli, že jsou nevinní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků