Hlavní obsah
Ohořelý maďarský autobus. Foto: ČTK/AP

Těžce zraněné z nehody maďarského autobusu přepravili do vlasti

Dva těžce zranění z páteční nehody maďarského autobusu u italské Verony byli v neděli letecky dopraveni do Budapešti a hospitalizováni ve zdejší vojenské nemocnici. Tragická nehoda si vyžádala 16 oběti, zemřelo 11 studentů a pět dospělých.

Ohořelý maďarský autobus. Foto: ČTK/AP
Těžce zraněné z nehody maďarského autobusu přepravili do vlasti

Televize M1 uvedla, že kromě dvou zraněných, kteří jsou v kritickém stavu, byla většina účastníků lyžařského zájezdu přepravena v neděli do Maďarska. Třetí těžce zraněný byl dopraven do Maďarska sanitním vozem a čtvrtý těžce zraněný bude letecky dopraven do Budapešti v pondělí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Šestnáct mrtvých při nehodě autobusu v Itálii

Video: AP

Všechny náklady na přepravu zraněných i nezraněných účastníků zájezdu do vlasti hradí maďarská vláda. „V autobusu bylo v čase nehody 54 pasažérů a dva maďarští řidiči. Mezi pasažéry bylo 43 nezletilých a 11 dospělých,“ řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó na nedělení mimořádné tiskové konferenci. Příčina nehody stále není objasněna. Autobus narazil na dálnici do svodidel, následně do pilíře nadjezdu a začal hořet.

Obtížná identifikace

Identifikace 16 obětí může trvat několik dní, protože těla jsou zcela spálená. Identifikováni zatím nebyli ani dva dospělí, kteří utrpěli vážná zranění a jsou v kritickém stavu. Jedna osoba má popáleniny na 65 procentech těla a druhá utrpěla vážná zranění hlavy. Oba jsou nadále hospitalizováni v Itálii.

Italské úřady odebraly vzorky DNA rodičů a příbuzných, kteří přicestovali do Verony. „Proces identifikace bude zdlouhavý,“ uvedl šéf maďarské diplomacie.

Maďarská policie provedla v neděli prohlídku ve firmě, která autobus provozovala. Zadržela dokumenty o technickém stavu autobusu, který v Itálii havaroval. „Zadržela rovněž dokumenty týkající se zdravotního stavu obou řidičů,“ uvedla policie na své webové stránce.

Maďarská vláda vyhlásila na pondělí 23. ledna den národního smutku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků