Hlavní obsah
Tryzna za oběti útoků v Bruselu Foto: Vincent Kessler, Reuters

Svědectví z Bruselu: Bomba si nevybírá. Zasévá smrt bez ohledu na národnost a náboženství

Bruselské oběti úterních krvavých atentátů dostávají po téměř dni a půl svá jména, s nimiž na veřejnost pronikají jejich tváře a osobní příběhy. Ukazuje se, že mezi mrtvými nejsou jen běloši nemuslimského vyznání, jejichž smrt si jistě přáli sebevražední atentátníci provolávající Alláha a bojující za takzvaný Islámský stát. Bezprostředně to poznala i dopisovatelka Práva.

Tryzna za oběti útoků v Bruselu Foto: Vincent Kessler, Reuters
Svědectví z Bruselu: Bomba si nevybírá. Zasévá smrt bez ohledu na národnost a náboženství

Bomby vzaly život i Arabům, lidem s muslimskou vírou, kteří byli ve špatnou dobu na tom nejhorším místě.

Smrt si zkrátka nevybírá. Naděje, že pohřešovaná matka tří dětí žije, ve středu kolem 15. hodiny definitivně skončila. Mladá žena marockého původu zemřela přímo v jednom z nejvíce zasažených vagónů metra u stanice Maalbeek. Údajně stála tak blízko vedle atentátníka, který se odpálil, že identifikace jejího těla byla velmi složitá.

Zůstaly po ní tři děti. Synové. Ten nejmladší jménem Shaine, chlapeček s neodolatelně krásnýma očima a havraními vlasy, nedávno oslavil druhé narozeniny. Matka ho vodila do jeslí, kam vodím své dítě i já.

Podobné naděje postupně vyhasínají v mnoha rodinách nejen v Belgii, protože oběti pocházejí z nejrůznějších krajin světa.

Také v řadě bruselských kanceláří už přestávají věřit, že přijde pozitivní zpráva o jejich pohřešovaných spolupracovnících nebo šéfech.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Nové záběry od stanice bruselského metra krátce po výbuchu

Video: AP

Lidé vyjadřují solidaritu po celém světě. V bruselských ulicích visí z oken a balkónů vlajky, město se ponořilo do státního smutku. Ti, co nemusejí v Bruselu zůstat, odjíždějí nebo z nejbližších letišť odlétají nejen na svátky domů. Kdo má na výběr, pracuje z domova a vyhýbá se městské hromadné dopravě.

Černé úterý tak vystřídala neméně černá středa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků