Hlavní obsah
Kresba Petera Trenneborga u soudu Foto: Tt News Agency, Reuters

Švéd, který omámil a unesl ženu, protože toužil po přítelkyni, dostal 10 let

Švédský lékař, který unesl a v předem připraveném bunkru uvěznil ženu, protože „toužil po přítelkyni“, dostal deset let vězení. Znásilnění poškozené se nicméně osmatřicetiletý Martin Peter Trenneborg podle soudu nedopustil. Patrně proto, že to nestihl.

Kresba Petera Trenneborga u soudu Foto: Tt News Agency, Reuters
Švéd, který omámil a unesl ženu, protože toužil po přítelkyni, dostal 10 let

Lékař měl únos dobře připravený. Se svou obětí nejprve navázal kontakt po telefonu a loni v listopadu se s ní sešel ve Stockholmu. Během schůzky ji omámil rohypnolem v jahodách v čokoládě a odvezl ji do svého domu v městečku Knislinge. Tam měl v kůlně připravenou betonovou zvukotěsnou místnost.

Omámené ženě dal na hlavu masku starší ženy a naložil ji do pojízdného křesla, aby ji dopravil ke svému autu. Také on si přetáhl přes hlavu masku, aby ho nikdo nepoznal a aby zmátl vyšetřovatele.

Cestou do 530 kilometrů vzdáleného Knislingu jí podával další tlumicí prostředky. Doma ji zavřel do místnosti v kůlně, pouze jednou ji v poutech zavedl do domu, aby se osprchovala. [celá zpráva]

Domov švédského únosce.

Foto: Tt News Agency, Reuters

Až vás vyšetřím, budeme mít sex

Odsouzený údajně ženě vysvětlil, že s ní chce mít pohlavní styk, ale nejprve si prověří její zdravotní stav. Podle obžaloby prohlásil, že si ji u sebe chce ponechat léta a plánuje unést ještě další lidi.

Prozradil ho výjezd do ženina bytu o pět dní později. Muž chtěl vyzvednout některé její věci. Na místě ale zjistil, že policie byt zapečetila a vyměnila zámky. Rozhodl se proto ženu vzít na policii, aby pod nátlakem přesvědčila policisty, že je v pořádku. Policistům se to však nezdálo a ženu si vzali stranou. V tu chvíli jim prozradila, že ji muž unesl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků