Hlavní obsah
 

Střední Itálii postihlo zemětřesení, v Římě evakuovali metro

Střední Itálii zasáhlo zemětřesení o síle 5,4 stupně Richtera. Epicentrum se nacházelo 111 kilometrů severovýchodně od Říma v hloubce deseti kilometrů. Informace o případných obětech, zraněných či materiálních škodách zatím nejsou k dispozici. V Římě preventivně evakuovali metro.

 
Střední Itálii postihlo zemětřesení, v Římě evakuovali metro

"Pocítili jsme silné otřesy přímo tady v Římě... Třásly se obrazy, pohybovaly se některé předměty na stole a dokonce se i houpal lustr," řekl ČTK Miloslav Hirsch z politického a tiskového úseku českého velvyslanectví.

"Zažili jsme něco podobného již dvakrát v minulém roce, v srpnu a v říjnu. Toto (zemětřesení) nemělo takovou intenzitu jako loni, nicméně i tak bylo znatelné," dodal.

Voják před vstupem do jedné ze stanic římského metra.

Foto: Alessandro Bianchi, Reuters

Otřesy začaly podle výpovědí svědků, na které odkazuje deník The Independent, okolo 10.30 středoevropského času. Epicentrum se nacházelo 111 kilometrů severovýchodně od Říma v hloubce deseti kilometrů. Podle seizmologického střediska EMSC se země otřásla celkem třikrát.

Epicentrum zemětřesení

Foto: Mapy.cz

Nynější otřesy půdy přišly jen několik měsíců poté, co Itálii postihlo silné zemětřesení o síle 6,2 Richterovy škály. Přírodní katastrofa si tehdy ve střední části země vyžádala 299 životů a desítky zraněných.

Tisíce lidí přišly při minulém zemětřesení o střechu nad hlavou a musely se uchýlit do provizorních přístřešků. Likvidace škod a opravy poškozených budov stále pokračují.

Apeninský horský pás se nachází mezi Jaderskou a Euroasijskou tektonickou deskou, a seizmologická aktivita (otřesy země) je proto v této oblasti častá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků